Po 27.07.2012
 Oceń wpis
   

Zaczyna się wyjątkowo ciekawy tydzień, gdy oczy całego świata będą skierowane na działania banków centralnych. Po zeszłotygodniowych słowach prezes Draghi będzie musiał coś zrobić aby się nie skompromitować co przekładając na język inwestorów oznacza, że albo znów obniży stopę procentową albo zapowie działania mające na celu co najmniej stabilizacje na rynku długu krajów zagrożonych co można odczytać jako zapowiedź niesterylizowanego skupu obligacji czyli jakiejś odmiany QE w wersji europejskiej. Dla nas na walutach to oczywisty sygnał aby być przeciwko europejskiej walucie ponieważ niesterylizowany skup oznacza dodruk pieniądza czyli zwiększenie bazy monetarnej co może oznaczać w przyszłości wzrost podaży EUR czyli EUR powinno tracić na wartości. Tak czy inaczej EBC będzie musiało coś zrobić. Zupełnie inaczej jest z FED. Gdy indeks S&P 500 znajduje się 5 % od swoich szczytów szaleństwem jest oczekiwanie na program QE3, którego w jakiejś formie wykluczyć jednak nie można dlatego też można stwierdzić że istnieje też jedynie 5 % prawdopodobieństwo jego zapowiedzi. Dla nas na walutach wniosek, że raczej warto być po stronie długiej w USD. Gdy zbierzemy te wnioski do kupy łatwo stwierdzić który kierunek ruchu EURUSD jest najbardziej prawdopodobny do końca tygodnia.


A wykres swapów Eurodolarowych jednoznacznie wskazuje, że kapitał z USA płynie do Europy, a rosnąca płynność sugeruje kupowanie ryzyka i to jest właśnie teraz scenariusz bazowy na najbliższe dni.

Źródło; BBG

 

Zapraszam wszystkich dziś ok. godz. 16.15 na antenę TVN CNBC, gdzie porozmawiamy na temat najbliższej przyszłości na rynku walutowym.

 

Blogowy wskaźnik nastrojów dla EURUSD w dniu dzisiejszym daje 80 % prawdopodobieństwa spadków.

Dodałem możliwość oddawania głosów w codziennej ankiecie dotyczącej prognoz ruchów na parze EURUSD. Bardzo prosze Użytkowników i Czytelników bloga o oddawanie głosów zgodnie z własnym osądem.
 

 

Komentarze (0)
Po 26.07.2012 Po 30.07.2012

Komentarze

O mnie
Andrzej Stefaniak
Kilka słów o sobie
Najnowsze komentarze
2017-09-25 13:32
ryhol2:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
Idiotyczna teza. Dopóki nad GPW nie będzie wisiała podaż akcji z OFE, tak długo pies z kulawą[...]
2017-07-27 10:44
piotr janiszewski1:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
W Dobie Centralnego Sterowania przez Banki Centralne , " zapożyczonego " z Systemu Nakazowo -[...]
2017-03-02 10:47
Optima_Zet1:
Topnieją rezerwy Chin i obstawianie złamania CNY
Jak teraz wygląda sytuacja na giełdzie w Chinach? Indeksy poszły do góry.