Po 27.06.2013
 Oceń wpis
   

Kończy się miesiąc, kwartał i półrocze więc to czas na przemyślenia strategii i obmyślenie planów inwestycyjnych na kolejne półrocze. Właśnie od tego są posiedzenia komitetów inwestycyjnych w instytucjach finansowych, które właśnie teraz zaczynają się odbywać i będą trwały przez cały kolejny tydzień. Źródłem problemów stale jest Europa ponieważ jest taką specyficzną enklawą recesji w świecie wzrostu gospodarczego. Rzecz jasna chodzi o mityczne już „ożywienie gospodarcze”, które miało być już w I kwartale 2013 roku a wciąż go nie ma i to jest problem ponieważ nie takiego rozwoju wydarzeń rynki dyskontowały w II połowie 2012 roku. Komitety inwestycyjne mają teraz dylemat – czy stale stawiać na ożywienie czy też skrócić pozycję wystawioną na nadmierne ryzyko. Spodziewam się, że początek nowego tygodnia łącznie z kilkoma pierwszymi sesjami w lipcu (w następny piątek są także dane NFP) powinien pokazac na odpowiedź na to pytanie. Jeśli zwycięży teza, że „gramy na ożywnienie” to czeka nas fala letniej hossy, jeśli nie to kontynuacja wyprzedaży z maja (sell in may and go away).

Zapraszam wszystkich do "polubienia" mojego Twitter`owego profilu „AndStefaniak”, gdzie dość często będą pojawiać się twitty z rynku w sytuacjach wartych odnotowania.

Blogowy Wskaźnik Nastroju na EURUSD w dniu dzisiejszym sugeruje 100 % prawdopodobieństwa spadków.


Dodałem możliwość oddawania głosów w codziennej ankiecie dotyczącej prognoz ruchów na parze EURUSD. Bardzo prosze Użytkowników i Czytelników bloga o oddawanie głosów zgodnie z własnym osądem.
 

Komentarze (0)
Po 26.06.2013 Zaproszenie:

Komentarze

O mnie
Andrzej Stefaniak
Kilka słów o sobie
Najnowsze komentarze
2017-09-25 13:32
ryhol2:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
Idiotyczna teza. Dopóki nad GPW nie będzie wisiała podaż akcji z OFE, tak długo pies z kulawą[...]
2017-07-27 10:44
piotr janiszewski1:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
W Dobie Centralnego Sterowania przez Banki Centralne , " zapożyczonego " z Systemu Nakazowo -[...]
2017-03-02 10:47
Optima_Zet1:
Topnieją rezerwy Chin i obstawianie złamania CNY
Jak teraz wygląda sytuacja na giełdzie w Chinach? Indeksy poszły do góry.