Po 26.05.2010
 Oceń wpis
   

Wzrok inwestorów na FX jest teraz skierowany na parę USDJPY. Popyt na ryzyko w ujęciu globalnym rośnie, a relatywnie silniejsze wzrosty indeksów w Niemczech względem indeksów w USA oznaczają, że inwestorzy zaczynają dyskontować fakt, że półroczna dewaluacja EUR o 20 % wkrótce okaże się ozdrowieńcza dla gospodarki europejskiej, zwłaszcza niemieckiej nastawionej na eksport. Dopóki EUR będzie słabe dopóty firmy niemieckie będą zbierały plony w postaci nadzwyczajnych przychodów eksportowych co powinno szybko odbić się przyspieszeniem wzrostu gospodarczego w Niemczech (pośrednio potem również w PL). Stąd też każde uspokojenie nastrojów i wzrost popytu na ryzyko będzie przyczyniać się do lepszych wyników giełdy we Frankfurcie niż w USA. Europejczykom wcale nie będzie zależało na tym aby EUR zyskiwało na wartości dlatego nie spodziewam się większej korekty na EURUSD, a jeśli ona nastąpi to ECB powinien dyskretnie interweniować w celu zatrzymania aprecjacji EUR. Proszę mi wierzyć bądź nie, ale władzom ECB zależy na tym, aby EUR było słabe i nikt nie ma interesu w tym aby wzmacniać EUR. Spadkom EURUSD powinny pomagać dane makro z USD, które stają się coraz lepsze od prognoz. Wczorajsze dane z rynku nieruchomości (sprzedaż nowych domów) z USA pokazują, że bessa na rynku już się zakończyła

Komentarze sugerujące, że to wynik jedynie zwolnień podatkowych uważam za chybione ponieważ nawet gdyby tak było to i tak wyniki świadczą o tym, że popyt na nieruchomości wciąż istnieje i co więcej szybko się odradza.


Dziś sprzedający EURUSD stają przed kolejną szansą na kreowanie trendu na tej parze ponieważ rynek otrzyma pierwszą weryfikację dynamiki wzrostu PKB w USA w IQ prognoza +3,4 %, poprzednio +3,2 %

Dane zawierają już wszystkie trzy miesiące tworzące kwartał, a jako, że pośrednie wskaźniki makro wciąż się polepszały to można zakładac, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż wskaźnik będzie lepszy od prognoz co z kolei przyniosłoby dalsze spadki EURUSD oraz równoległe wzrosty indeksów giełdowych.


Perspektywa ta skłania do kolejnego wniosku, który mówi o tym, że teraz główną parą walutową, która pokazuje kierunek popytu na ryzyko jest USDJPY. W przypadku wzrostu popytu na ryzyko para USDJPY powinna szybko rosnąć w kierunku 100,00, ale pod względem fundamentalnym najlepszą parą wciąż jest AUDJPY.

Blogowy wskaźnik nastrojów na dzień dzisiejszy jest neutralny.


Dodałem możliwość oddawania głosów w codziennej ankiecie dotyczącej prognoz ruchów na parze EURUSD. Bardzo prosze Użytkowników i Czytelników bloga o oddawanie głosów zgodnie z własnym osądem.


Treści przedstawione we wpisach na blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego wpisu.

 

Zmiany po 26.05.10


buy AUDJPY 4,2 j @ 75,72

 

 


Portfel na 27.05.10

 

EURUSD S 2,2 j @ 1,2399
AUDJPY L 4,2 j @ 75,72

 

 

 

 

MTD: -1,83 %
YTD: +15,18 %
TR : +29,59 %
YOY: +4,56 %
CAGR: +14,48 %


Dźwignia na 27.05: 2,56-1


 

Komentarze (0)
Po 25.05.2010 Po 27.05.2010

Komentarze

O mnie
Andrzej Stefaniak
Kilka słów o sobie
Najnowsze komentarze
2017-09-25 13:32
ryhol2:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
Idiotyczna teza. Dopóki nad GPW nie będzie wisiała podaż akcji z OFE, tak długo pies z kulawą[...]
2017-07-27 10:44
piotr janiszewski1:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
W Dobie Centralnego Sterowania przez Banki Centralne , " zapożyczonego " z Systemu Nakazowo -[...]
2017-03-02 10:47
Optima_Zet1:
Topnieją rezerwy Chin i obstawianie złamania CNY
Jak teraz wygląda sytuacja na giełdzie w Chinach? Indeksy poszły do góry.