Po 25.06.2013
 Oceń wpis
   

Na rynku dziś pojawił się długo wyczekiwany rządowy raport o OFE, którego głównym założeniem jest reforma systemu. Nie będę się rozwodził na temat propozycji ale skupie się na wpływie tego raportu na rynek. Otóż najważniejsze dla rynku jest to, że … raport ten w końcu się pojawił. Rynek otrzymując informacje na temat wniosków z raportu w końcu może wycenić jego propozycje i uwolnić od niepokoju związanego z jego wstrzymywaniem z publikacją. Jeśli sytuacja zewnętrzna zacznie sprzyjać to jest spora szansa na wygenerowanie letniej wzrostowej fali wzrostowej na polskich indeksach ze względu na fakt, że oddywidendowany WIG20 spadł znów do poziomu 2100 pkt a odmiennie od sytuacji sprzed kilkunastu miesięcy, gdy WIG20 przebywał na tych poziomach, stopa procentowa w Polsce ma wartość 2,75 % i prawdopodobnie dalej będzie spadać.

Prawdopodobnie także wkrótce zadziała co najmniej efekt statystyczny i będzie widoczne jakieś odbicie w polskiej gospodarce więc wzrost cen akcji będzie miał uzasadnienie fundamentalne.
Kluczem do realizacji takiego scenariusza jest jednak uspokojenie sytuacji światowej a głównym winowajcom zdaje się być teraz problem zanikającej płynności (ze względu na spadki na rynku nieruchomości w Chinach) w chińskim sektorze bankowym. Momentalnie przenosi się to na zanikanie płynności w europejskim systemie bankowym co widać na wykresie swapów eurodolarowych

Źródło; BBG

Trwa presja na USD i poszukiwanie średnio oraz długoterminowej płynności dolarowej stąd też spadki EURUSD.


Zapraszam wszystkich do "polubienia" mojego Twitter`owego profilu „AndStefaniak”, gdzie dość często będą pojawiać się twitty z rynku w sytuacjach wartych odnotowania.

Blogowy Wskaźnik Nastroju na EURUSD w dniu dzisiejszym sugeruje 100 % prawdopodobieństwa wzrostów.


Dodałem możliwość oddawania głosów w codziennej ankiecie dotyczącej prognoz ruchów na parze EURUSD. Bardzo prosze Użytkowników i Czytelników bloga o oddawanie głosów zgodnie z własnym osądem.
 

Komentarze (0)
Po 24.06.2013 Po 26.06.2013

Komentarze

O mnie
Andrzej Stefaniak
Kilka słów o sobie
Najnowsze komentarze
2017-09-25 13:32
ryhol2:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
Idiotyczna teza. Dopóki nad GPW nie będzie wisiała podaż akcji z OFE, tak długo pies z kulawą[...]
2017-07-27 10:44
piotr janiszewski1:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
W Dobie Centralnego Sterowania przez Banki Centralne , " zapożyczonego " z Systemu Nakazowo -[...]
2017-03-02 10:47
Optima_Zet1:
Topnieją rezerwy Chin i obstawianie złamania CNY
Jak teraz wygląda sytuacja na giełdzie w Chinach? Indeksy poszły do góry.