Po 24.06.2013
 Oceń wpis
   

Chociaż dziś rynek polski poznał najciekawsze dane na niego w tym tygodniu to jednak nie wywołają one oczekiwanej przez wielu kontrreakcji na ostatnią falę osłabienia krajowej waluty ponieważ po prostu są one słabe. Sprzedaż detaliczna w maju wzrosła jedynie o +0,5 %, prog. 0,0 %, poprz. -0,2 %

Źródło: BBG
Słaba sprzedaż w maju zwiastuje słabe dane o dynamice wzrostu PKB w II kwartale, które jak się dziś okazało poznamy, w wersji flash`owej 14 VIII. Wyraźnie ważniejsza dla PLN jest dzisiejsza decyzja o obniżce stóp procentowych na Węgrzech. Pomimo ostatnich zawirowań na rynku HUF bank centralny zdecydował się na obniżkę stóp co prawdopodobnie neutralizuje głosy w Polsce sugerujące, że ostatnie osłabienie PLN spowoduje, że RPP w lipcu wstrzyma się z obniżką. PLN jest pod presją i pewnie dopiero kolejny opór znajduje się ok. 10 figur wyżej nad obecnymi maksimami.

Zapraszam wszystkich do "polubienia" mojego Twitter`owego profilu „AndStefaniak”, gdzie dość często będą pojawiać się twitty z rynku w sytuacjach wartych odnotowania.

Blogowy Wskaźnik Nastroju na EURUSD w dniu dzisiejszym sugeruje 100 % prawdopodobieństwa wzrostów.


Dodałem możliwość oddawania głosów w codziennej ankiecie dotyczącej prognoz ruchów na parze EURUSD. Bardzo prosze Użytkowników i Czytelników bloga o oddawanie głosów zgodnie z własnym osądem.
 

Komentarze (0)
Po 21.06.2013 Po 25.06.2013

Komentarze

O mnie
Andrzej Stefaniak
Kilka słów o sobie
Najnowsze komentarze
2017-09-25 13:32
ryhol2:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
Idiotyczna teza. Dopóki nad GPW nie będzie wisiała podaż akcji z OFE, tak długo pies z kulawą[...]
2017-07-27 10:44
piotr janiszewski1:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
W Dobie Centralnego Sterowania przez Banki Centralne , " zapożyczonego " z Systemu Nakazowo -[...]
2017-03-02 10:47
Optima_Zet1:
Topnieją rezerwy Chin i obstawianie złamania CNY
Jak teraz wygląda sytuacja na giełdzie w Chinach? Indeksy poszły do góry.