Po 21.06.2013
 Oceń wpis
   

W ostatnich dniach furorę robią wszelkie serwisy poświęcone obligacjom, a zwłaszcza ich kwotowania. To właśnie tam nastepuje przyspieszenie procesu wychodzenia z papierów dłużnych i ewidentnie pęka globalna bańka spekulacyjna jaka tworzyła się tam już od ponad 30 lat. Poniżej wykresy rentowności obligacji; USA, Niemiec i nawet Szwajcarii.

Źródło; BBG

Cześć inwestorów twierdzi jednak, że to dobrze dla rynku akcji ponieważ uwolniony kapitał trafi ponownie na rynek akcji, ale ten na razie reaguje także spadkami. Moim zdaniem rynek obligacji zaczyna dyskontować wybuch inflacji, jaka może się pojawić za kilka kwartałów. Proszę także pamiętać, że wzrost rentowności będzie także skutkować masowym wzrostem kosztów obsługi długów czyli będzie to czynnika ponownie dobijający rodzące się ożywienie gospodarcze. Na razie faza osłabienia cen obligacji wchodzi w faze panicznego spadku, a przestrzeni do dalszej przeceny jest jeszcze bardzo wiele.

Zapraszam wszystkich do "polubienia" mojego Twitter`owego profilu „AndStefaniak”, gdzie dość często będą pojawiać się twitty z rynku w sytuacjach wartych odnotowania.

Blogowy Wskaźnik Nastroju na EURUSD w dniu dzisiejszym jest neutralny.


Dodałem możliwość oddawania głosów w codziennej ankiecie dotyczącej prognoz ruchów na parze EURUSD. Bardzo prosze Użytkowników i Czytelników bloga o oddawanie głosów zgodnie z własnym osądem.

 

Komentarze (0)
Po 20.06.2013 Po 24.06.2013

Komentarze

O mnie
Andrzej Stefaniak
Kilka słów o sobie
Najnowsze komentarze
2017-09-25 13:32
ryhol2:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
Idiotyczna teza. Dopóki nad GPW nie będzie wisiała podaż akcji z OFE, tak długo pies z kulawą[...]
2017-07-27 10:44
piotr janiszewski1:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
W Dobie Centralnego Sterowania przez Banki Centralne , " zapożyczonego " z Systemu Nakazowo -[...]
2017-03-02 10:47
Optima_Zet1:
Topnieją rezerwy Chin i obstawianie złamania CNY
Jak teraz wygląda sytuacja na giełdzie w Chinach? Indeksy poszły do góry.