2,5 mln zostaje w OFE
 Oceń wpis
   

Dziś poznaliśmy informacje, że deklaracji 2,449 mln Polaków zadeklarowało, że chce aby ich składki trafiały także do OFE. Ma być to około 17 % wszystkich ubezpieczonych ale co ciekawe do OFE ma trafiać 25 % składek co oznacza, że OFE wybierali zamożniejsi Polscy, a to jest zgodne z deklaracjami słyszanymi w kontaktach interpersonalnych. Decyzja jest jak najbardziej słuszna ponieważ to właśnie w OFE kumulował się fizyczny kapitał, który mógł być np. wypłacony w części w przypadku śmierci przed uzyskaniem uprawnień emerytalnych spadkobiercom, dlatego też mówienie, że „w OFE nie było kapitału” było kłamstwem. Decyzja pozostania w OFE wiąże się także ze zdroworozsądkowym podejściem do szacowania i kalkulacji ryzyka, która mówi, aby „nie wkładać wszystkich jajek do tego samego koszyka”. Polacy uczą dzieci, aby zachowywać się i powielać zachowania zamożnych, a teraz w praktyce mogliśmy się przekonać, że jedynie 20 % z nas słowa wciela w czyny, zwłaszcza, że po ewentualnej zmianie władzy może się okazać, że ci, którzy zostali w OFE otrzymają całość swoich środków bo okaże się, że pierwsza od 1946 roku nacjonalizacja była niezgodna z prawem, a wywłaszczenie ze swoich aktywów bez rekompensaty na rekompensatę zasługuje. Myślę, że sprawa OFE jeszcze wróci, a teraz będzie można podziękować przy urnach wszystkim złodziejom z partii Pustych Obietnic  za ich „wolnorynkowe” posunięcia. Teraz tak zwana „Polska fajna” Wam się zrewanżuje.


Chcesz więcej informacji z rynku? Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane moje komentarze intraday dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.
 

Komentarze (4)
Nowy MinFin wybiera OFE, a nie ZUS.
 Oceń wpis
   

Mamy nowe ministra finansów – byłego głównego ekonomistę ING Mateusza Szczurka, który wprost na antenie TV Republika stwierdził, że wybierze OFE. Dodatkowo zobaczymy jak zachowa się były MinFin Jacek Rostowski czy wybierze emeryturę z ZUSu (jak zapowiedział) czy jednak wybierze emeryturę angielską. Wydaje się, że odpowiedź na pytanie o zachowanie JVR wydaje się oczywista dlatego też wybór dla każdego z nas; OFE czy ZUS jest oczywisty i niezmiernie prosty, a cała tzw. reforma OFE wydaje się być jedynie prostą nacjonalizacją aktywów Polaków (pierwszą od 1946 roku).

http://www.youtube.com/watch?v=SdFispM9USM

 


Zapraszam wszystkich do odwiedzin strony MacroNext, gdzie codziennie publikowane są komentarze intraday z rynku Forex.

 

Komentarze (2)
O mnie
Andrzej Stefaniak
Kilka słów o sobie
Najnowsze komentarze
2017-09-25 13:32
ryhol2:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
Idiotyczna teza. Dopóki nad GPW nie będzie wisiała podaż akcji z OFE, tak długo pies z kulawą[...]
2017-07-27 10:44
piotr janiszewski1:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
W Dobie Centralnego Sterowania przez Banki Centralne , " zapożyczonego " z Systemu Nakazowo -[...]
2017-03-02 10:47
Optima_Zet1:
Topnieją rezerwy Chin i obstawianie złamania CNY
Jak teraz wygląda sytuacja na giełdzie w Chinach? Indeksy poszły do góry.