Topnieją rezerwy Chin i obstawianie złamania CNY
 Oceń wpis
   

Societe Generale pisze, że topniejące z miesiąca na miesiąc chińskie rezerwy (w styczniu ubytek 100 mld do 3230 mld USD) to główny zakład o przyszłość rynków finansowych ponieważ Chinom grozi, że będą musiały uwolnić CNY (który powinien wtedy gwałtownie sie umocnić).  Chiny mają mieć jeszcze około 600 mld USD rezerw jakie wymagane są, aby utrzymać sztuczny, znacznie zaniżony kurs CNY (ma to wystarczyć na około 6 miesięcy). Na rynku mówi się o wprost gigantycznych zakładach największych funduszy hedge (min. Soros), które teraz mają otwierać pozycje na złamanie PBoC (gra na umocnienie CNY), a ku temu potrzebny jest umacniający się USD i być może dlatego FED jest aż taki jastrzębi w prognozach stóp procentowych względem oczekiwań rynkowych – to oczywiście moja osobista spekulacja w tej sprawie. To byłby element wojen walutowych i geopolitycznej aktywności USA mającej na celu wykolejenie Chin i ich przewag konkurencyjnych jako największego przeciwnika USA w XXI wieku.

 

Chcesz więcej informacji z rynku? Oto link do portalu www.acemarketu.com gdzie są publikowane moje komentarze intraday dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

 

Komentarze (9)
Chiny chcą mocnego EUR
 Oceń wpis
   

Wczoraj uzyskaliśmy dowód na to, że w wojnach walutowych, jakie teraz mają miejsce, istnieje nieformalny sojusz USA i Chin. Na początku wczorajszej sesji na rynek trafiła informacja, że „Chiny chcą mocnego EUR”. W wojnach walutowych chodzi o to, aby maksymalnie osłabić swoją własną walutę, a gdy chiński CNY jest ściśle powiązany z USD to naturalnym jest, że słowa Chin w sprawie wartości własnej waluty jest tożsamy z głosem USA w sprawie dolara. Wczorajsza informacja doprowadza do ruchu w górę na EURUSD i prawdopodobnie wkrótce para ta wyjdzie nad poziom 1,3600 co ostatecznie zaneguje wszystkie wcześniejsze sygnały kupna USD sprzed trzech tygodni i otworzy drogę do wzrostu w kierunku 1,3900.


Zapraszam wszystkich do odwiedzin strony MacroNext, gdzie codziennie publikowane są komentarze intraday z rynku Forex.

Komentarze (2)
O mnie
Andrzej Stefaniak
Kilka słów o sobie
Najnowsze komentarze
2017-09-25 13:32
ryhol2:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
Idiotyczna teza. Dopóki nad GPW nie będzie wisiała podaż akcji z OFE, tak długo pies z kulawą[...]
2017-07-27 10:44
piotr janiszewski1:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
W Dobie Centralnego Sterowania przez Banki Centralne , " zapożyczonego " z Systemu Nakazowo -[...]
2017-03-02 10:47
Optima_Zet1:
Topnieją rezerwy Chin i obstawianie złamania CNY
Jak teraz wygląda sytuacja na giełdzie w Chinach? Indeksy poszły do góry.