Obama obniży CIT ?
 Oceń wpis
   

Kto by się spodziewał, że demokratyczny prezydent Obama będzie poważnie rozważał obniżkę podatku CIT w USA !!! A tutaj proszę. Prezent Obama jest za obniżką podatku CIT z 35 % do 28 %, a dla firm produkcyjnych nawet do 25 %. To niezwykle intersujące ponieważ wcześniejsza retoryka prezydenta, jak i przede wszystkim kandydata na prezydenta, była zdecydowanie odmienna i zakładała podwyżki podatków zwłaszcza dla najbogatszych.

Jak widać interesy gospodarcze USA są zdecydowanie ważniejsze od „gadaniny”, a w świecie, gdzie trwają procesy reindustralizacji, gdzie trwa wojna o kapitał i uzyskanie jak największych przewag nad konkurentami, szukanie przewag w opodatkowaniu przedsiębiorstw jest jednym z możliwych narzędzi mogących przynieść sukces. Reindustralizacja USA trwa już w najlepsze czego najlepszym dowodem jest powrót branży chemicznej do tego kraju, widocznie teraz czas na inne dziedziny przemysłu, których rentowność zwiększy tak tania energia elektryczna z gazu łupkowego jak i obniżki podatków.

I tylko Republikanie mają problem ponieważ prezydent Obama wyciąga z ich arsenału ich ważny postulat. Teraz Republikanie będą zmuszeni być bardziej radykalni w kwestii podatków… więc biznes w USA będzie się cieszył.


Zapraszam wszystkich do odwiedzin strony MacroNext, gdzie codziennie publikowane są komentarze intraday z rynku Forex.

Komentarze (1)
Eksperyment na Węgrzech zaczyna... Kolejne potwierdzenie ożywienia
O mnie
Andrzej Stefaniak
Kilka słów o sobie
Najnowsze komentarze
2017-09-25 13:32
ryhol2:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
Idiotyczna teza. Dopóki nad GPW nie będzie wisiała podaż akcji z OFE, tak długo pies z kulawą[...]
2017-07-27 10:44
piotr janiszewski1:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
W Dobie Centralnego Sterowania przez Banki Centralne , " zapożyczonego " z Systemu Nakazowo -[...]
2017-03-02 10:47
Optima_Zet1:
Topnieją rezerwy Chin i obstawianie złamania CNY
Jak teraz wygląda sytuacja na giełdzie w Chinach? Indeksy poszły do góry.