Polskie obligacje łamią kolejną barierę
 Oceń wpis
   

Grecja właśnie wróciła po czterech latach na rynek długu sprzedając dziś 5-letnie obligacje wartości 3,0 mld EUR z rentownością 4,95 %, a popyt wyniósł 20 mld EUR co pokazuje skalę presji na wewnętrzne carry w Eurolandzie. Rynek jest żądny pipsów i właśnie tego byliśmy dziś świadkami. Kolejny etap wchodzenia z kryzysu jest jednak za nami co widać także po zachowaniu polskich obligacji, które dziś schodzą także pod psychologiczny poziom 4,000 %.

Chcesz więcej informacji z rynku? Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane moje komentarze intraday dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

Komentarze (2)
Polskie obligacje wraca hossa?
 Oceń wpis
   

Popyt na ryzyko w ujęciu światowym obawiają się także na rynku krajowym. Poza wzrostem popytu na PLN i wzrostem cen akcji dochodzi także do bardzo ważnego wydarzenia na polskich obligacjach. Dochodzi do wybicia z 3M kanału wzrostowego – formacji flagi – czyli formacji kontynuacji trendu. Popyt na ryzyko objawia się także wzrostem apetytu na polskie obligacje i prawdopodobnie rozpoczyna się następna fala umocnienia tych papierów. Czy będzie to nowa fala hossy? Jedynie jeśli inflacja dalej będzie utrzymywać się na bardzo niskich poziomach – niższych niż wszystkie projekcje.


Chcesz więcej informacji z rynku? Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane moje komentarze intraday dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

 

Komentarze (1)
W korekcie
 Oceń wpis
   

Ostatni kwartał był czasem, który przyniósł wielką falę wyprzedaży obligacji na całym świecie, którą wielu nazywa pierwszą falą bessy na tym rynku. Wyprzedaż ma charakter globalny, ale przez czynniki lokalne w Polsce trend ten jest zdynamizowany (poprzez zamieszanie z grabieżą aktywów OFE). Polskie obligacje w fali wyprzedaży dotarły do poziomu 5,00 % (w cenach zamknięcia 4,85 %).

Źródło: BBG

Wrzesień przynosi korektę czyli falę kupna krajowych obligacji. Poprzednia fala korekty (kupno obligacji) przyniosła spadek rentowności o 70 pb, gdyby poprzez analogię zastosować to samo odniesienie teraz to dołek mniej więcej wypadłby w okolicach 4,10 % (intraday minimum 4,165 %). Kolejne miesiące zapowiadają się niezwykle ciekawie dla rynku długu zwłaszcza w kontekście oczekiwań na nową falę wyprzedaży obligacji. Jeśli rynek faktycznie boi się inflacji, to w przyszłości taka fala się pojawi.

Zapraszam wszystkich do odwiedzin strony MacroNext, gdzie codziennie publikowane są komentarze intraday z rynku Forex.
 

Komentarze (2)
O mnie
Andrzej Stefaniak
Kilka słów o sobie
Najnowsze komentarze
2017-09-25 13:32
ryhol2:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
Idiotyczna teza. Dopóki nad GPW nie będzie wisiała podaż akcji z OFE, tak długo pies z kulawą[...]
2017-07-27 10:44
piotr janiszewski1:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
W Dobie Centralnego Sterowania przez Banki Centralne , " zapożyczonego " z Systemu Nakazowo -[...]
2017-03-02 10:47
Optima_Zet1:
Topnieją rezerwy Chin i obstawianie złamania CNY
Jak teraz wygląda sytuacja na giełdzie w Chinach? Indeksy poszły do góry.