Coraz więcej wątpliwości wobec FED
 Oceń wpis
   

EURUSD spadając pod poziom 1,3800 wybija się z formacji kanału wzrostowego co jest reakcją rynku na zapowiedzi podwyżki stóp procentowych w USA w 2015 roku. Na razie to dla rynku wciąż bardzo odległa perspektywa, a rynek co najwyżej wycenia jesienne zakończenie programu QE. We wczorajszych komentarzach to co zwraca uwagę to dyskusja na temat tego co to znaczy sformułowane przez szefa FED określenie „dłuższy czas” mający wynieść „ok. 6 miesięcy”. Brak precyzji staje się polem do spekulacji. Największe banki inwestycyjne wyceniają już pierwszą podwyżkę stóp w USA od 14 do 18 miesięcy do dnia wczorajszego.

Chcesz więcej informacji z rynku? Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane moje komentarze intraday dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

Komentarze (0)
Yellen klonem Bernanke`go
 Oceń wpis
   

Właśnie poznaliśmy pisemną wersję pierwszego publicznego wystąpienia nowego prezesa FED Janet Yellen. Przed wstąpieniem na fotel prezesa Janet Yellen była uważana za skrajnego gołębia, więc rynek przywiązywał do tego dzisiejszego wystąpienia większa wagę. Okazało się, że prezes Yellen jest klonem prezesa Bernankiego ponieważ zapowiedziała kontynuację procesu ograniczania skupu aktywów czym lekko zaskoczyła zwolenników tezy, że utrzyma ona swoje supergołębie nastawienie.

 

Chcesz więcej informacji z rynku? Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane moje komentarze intraday  dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

 

Komentarze (1)
Pierwsze wystąpienie jako szef
 Oceń wpis
   

Warto odnotować fakt, że dziś pierwszy raz w historii jako szef FED wystąpi Janet Yellen więc wszyscy zastanawiają się jakie one będzie. Nowa prezes ma opinię bardzo zatwardziałej gołębicy czyli zwolennika luzowania monetarnego więc teraz rynek zastanawia się czy jako prezes jej retoryka będzie podobna. Pierwsze przesłuchanie jako szef FED pani Yellen rozpocznie się dziś o godz. 16.00 więc spodziewam się dużej zmienności dopiero po tej godzinie i prawdopodobnie największy wpływ jej słów będzie na rynek walutowy.

 

Więcej informacji z rynku? Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane komentarze intraday mojego autorstwa dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

Komentarze (0)
O mnie
Andrzej Stefaniak
Kilka słów o sobie
Najnowsze komentarze
2017-09-25 13:32
ryhol2:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
Idiotyczna teza. Dopóki nad GPW nie będzie wisiała podaż akcji z OFE, tak długo pies z kulawą[...]
2017-07-27 10:44
piotr janiszewski1:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
W Dobie Centralnego Sterowania przez Banki Centralne , " zapożyczonego " z Systemu Nakazowo -[...]
2017-03-02 10:47
Optima_Zet1:
Topnieją rezerwy Chin i obstawianie złamania CNY
Jak teraz wygląda sytuacja na giełdzie w Chinach? Indeksy poszły do góry.