BoJ robi nam hosse
 Oceń wpis
   

W nocy Bank Japonii podjął ciekawą decyzję, która powinna rzutować na bardzo wiele instrumentów finansowych na przestrzeni najbliższego 1,5 miesiąca. 31 marca kończy się w Japonii rok fiskalny, co ma szanse wywołać falę carry trade w oparciu o JPY. Dziś w nocy BoJ zwiększył skalę pożyczek z 3,5 bln JPY do 7,0 bln JPY i wydłużył ten proces o rok co z kolei od razu wywołało osłabienie japońskiej waluty i ponad 3 % wzrost indeksu Nikkei. Myślę, że jest ogromna szansa na to, że właśnie jesteśmy świadkami początku nowej fali hossy właśnie związane z datą 31 marca. Myślę, że dzisiejsza decyzja BoJ znacznie zmniejszyła ryzyko i zwiększyła prawdopodobieństwo powrotu do hossy na akcjach.


Chcesz więcej informacji z rynku? Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane moje komentarze intraday dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.
 

Komentarze (0)
Sprzeżenie zwrotne dotyczące giełd
 Oceń wpis
   

Kilka dni temu pisałem, że dla rynku kluczowe będzie to rozpocznie się globalna gra pod 31 marca czyli pod koniec roku fiskalnego w Japonii, ponieważ jeśli taka się rozpocznie to osłabić powinien się JPY, co z kolei powinno pociągnąć za sobą zakupy walut ryzykownych (wyprzedawanych teraz walut EMEA), co z kolei powinno pociągnąć za sobą wzrost indeksów giełdowych. Powstałe sprzężenie zwrotne dodatnie to samonapędzająca się machina, która przy korzystnym otoczeniu może wydać impuls, który przebije swoim rozmachem wcześniejsze założenia. A otoczenie będzie korzystne jeśli dane makro nie będą zawodzić czyli jeśli nie będą gorsze od prognoz. Dziś poznamy jedną z tych, która może zadecydować o skali dynamiki wzrostu rynku – to dane z amerykańskiego rynku pracy za styczeń. Dziś zapowiada się mecz do jednej bramki.

Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane moje komentarze intraday dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

 

Komentarze (0)
Czy zachowanie PLN zapowiada nową falę hossy na GPW ?
 Oceń wpis
   

Trzeci dzień popytu na polskie aktywa robi wrażenie co szczególnie dobrze widać po zachowaniu Złotego i obligacji. Już dawno żadna para walutowa nie zachowała się w tak klasyczny i książkowy sposób jak USDPLN, który odbił od linii szyi formacji RGR. Teraz czas na rynek akcji ponieważ jeśli wskazania z rynku walutowego są właściwe i miarodajne to czeka nas fala hossy na indeksach giełdowych na GPW. Jestem ciekawy czy ta korzystna zbieżność znów potwierdzi swoją wartość prognostyczną.

 

Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane moje komentarze intraday dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

Komentarze (0)
Czy Japonia zakończy globalną korektę spadkową na indeksach?
 Oceń wpis
   

Dziś na uwagę zasługuje to co się dzieje w Japonii ponieważ może mieć to decydujący wpływ na notowania wszystkich klas aktywów na przestrzeni kolejnych dwóch miesięcy. Jeśli trwa długoterminowy trend wzrostowy – hossa na giełdach – to prawdopodobieństwo realizacji takiego scenariusza jest ogromnie duże. Chodzi o to, że Japończykom zależy, aby na dzień 31 marca doszło do maksymalnego osłabienia JPY tak, aby wyniki japońskich eksporterów były jak najlepsze, ponieważ to 31 marca kończy się w Japonii rok fiskalny. Jeśli teza ta jest i będzie prawdziwa rzutując na zachowanie poszczególnych klas aktywów to można założyć następujące przełożenie na rynki, osłabienie JPY -> wzrost indeksów giełdowych (powrót do hossy) -> umocnienie walut EMEA -> fala kupna aktywów ryzykownych (obligacji krajów z dużą realną stopą procentową) -> sprzedaż aktywów związanych z bezpieczeństwem. Skoro teraz mamy do czynienia z mocną korektą – wyprzedażą ryzyka i spadkami indeksów giełdowych – to wygląda na to, że wkrótce korekty się zakończy.

 

Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane moje komentarze intraday dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

 

Komentarze (0)
Kupują polskie aktywa
 Oceń wpis
   

Część operacji OFEnd, która została przeprowadzona wczoraj sprawiła, że obligacje o wartości ponad 150 mld PLN zostały umorzone staje się symboliczną datą prawdopodobnie oddzielającą okres dyskontowania tej decyzji związane z wyprzedażą krajowych aktywów od okresu znacznie korzystniejszego dla polskich aktywów. Prawdopodobnie to właśnie jest główna przyczyna wczorajszego zdecydowanie lepszego zachowania się Polski względem świata. Gdy na świecie dominowały spadki i wyprzedaż aktywów to w Polska była kupowana; tak waluta, jak polskie obligacje jak i polskie akcje. Wniosek; nawet jeśli korekta na świecie będzie kontynuowana to Polska powinna być kupowana bądź co najmniej akumulowana ze względu na to, że korekta na świecie została już wcześniej u nas zdyskontowana.

Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie, od dziś, będą publikowane moje komentarze intraday dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

Komentarze (0)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
O mnie
Andrzej Stefaniak
Kilka słów o sobie
Najnowsze komentarze
2017-09-25 13:32
ryhol2:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
Idiotyczna teza. Dopóki nad GPW nie będzie wisiała podaż akcji z OFE, tak długo pies z kulawą[...]
2017-07-27 10:44
piotr janiszewski1:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
W Dobie Centralnego Sterowania przez Banki Centralne , " zapożyczonego " z Systemu Nakazowo -[...]
2017-03-02 10:47
Optima_Zet1:
Topnieją rezerwy Chin i obstawianie złamania CNY
Jak teraz wygląda sytuacja na giełdzie w Chinach? Indeksy poszły do góry.