Typuj w Badaniu Nastroju także na rynk GBPUSD,USDJPY, AUDUSD
 Oceń wpis
   

Forex Sentiment Index (EURUSD, GBPUSD, USDJPY, AUDUSD)

Zapraszamy do udziału w Badaniu Nastroju na rynku EURUSD, GBPUSD, USDJPY i AUDUSD.

 

Codziennie, w odstępach 2 godzinnych, między godz. 8.00 a 22.00 będą publikowane regularne sondaże co do nastawienia uczestników rynku: EURUSD, GBPUSD, USDJPY, AUDUSD. Na pół godziny przed pełną parzystą godziną będzie można odpowiedzieć na pytanie; czy za dwie godziny EURUSD oraz GBPUSD wzrośnie/spadnie/pozostanie bez zmian (czyli w pasie +/- 10 pips) względem poziomu dokładnie z parzystej godziny, a przed pełną nieparzystą godziną dla USDJPY oraz AUDUSD.

 

Regularnie jest także publikowany wykres historii Badań Nastroju dla w/w par walutowych.

Komentarze (0)
Podwyżka stóp może nastąpić szybciej niż rynek zakłada
 Oceń wpis
   

Wczorajszy dzień przyniósł pod sam koniec ciekawą informację wprost od prezesa Carneya, który stwierdził, że podwyżki stóp procentowych w Wielkiej Brytanii mogą wystąpić szybciej niż rynek teraz zakłada. Reakcja rynku GBP jest oczywista – silny impuls wzrostowy, który na GBPUSD ma pełne uzasadnienie by wybić rynek nad poziom 1,7000. Podwyżki stóp w Wielkiej Brytanii i obniżki plus dalsze luzowanie w Eurolandzie sugeruje silny spadek EURGBP.


Chcesz więcej informacji z rynku? Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane moje komentarze intraday dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

Komentarze (1)
Najwyżej od listopada 2009 roku
 Oceń wpis
   

Dość ważne wydarzenia dzieją się teraz na GBPUSD, ponieważ kurs wychodzi nad poziom 1,6820 i mamy najwyższe kwotowania od listopada 2009 roku. Presja na umocnienie GBP wynika z oczekiwania, że z dużych gospodarek to właśnie BoE zacznie jako pierwszy podnosić stopę procentową ze względu na relatywnie najsilniejszą inflację (1,6 %). Jeśli dodatkowo wkrótce kurs wyjdzie nad poziom 1,7000 to sygnały techniczne kupna GBP będą niezwykle silne. Myślę, że wyjście nad poziom 1,7000 długoterminowy scenariusz bazowy.

Chcesz więcej informacji z rynku? Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane moje komentarze intraday dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

Acemarketu.com startuje także w konkursie na Najlepszy Blog Ekonomiczny 2014 roku więc wszystkich Czytelników proszę o oddanie głosu na moją nową stronę. Cały akapit jest linkiem.
 

Komentarze (0)
O mnie
Andrzej Stefaniak
Kilka słów o sobie
Najnowsze komentarze
2017-09-25 13:32
ryhol2:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
Idiotyczna teza. Dopóki nad GPW nie będzie wisiała podaż akcji z OFE, tak długo pies z kulawą[...]
2017-07-27 10:44
piotr janiszewski1:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
W Dobie Centralnego Sterowania przez Banki Centralne , " zapożyczonego " z Systemu Nakazowo -[...]
2017-03-02 10:47
Optima_Zet1:
Topnieją rezerwy Chin i obstawianie złamania CNY
Jak teraz wygląda sytuacja na giełdzie w Chinach? Indeksy poszły do góry.