Najgorsze dane od 5 lat
 Oceń wpis
   

Moim zdaniem wczorajsze dane makroekonomiczne z USA o produkcji przemysłowej za maj, które okazały się być znacząco gorsze 1,4 % od prognoz i danych za poprzednie miesiące, są niezwykle ważne i być może rozstrzygające kwestię oczekiwań tego co wydarzy się w najbliższych miesiącach w amerykańskiej polityce monetarnej. Prosze zwrócić uwagę, że dane są najgorsze od pięciu lat dlatego jest wprost niewyobrażalne, aby przy takiej dynamice wzrostu i oczekiwaniach jej dalszego spadku w II połowie roku także z powodu efektu bazy, FED zdecydował się na pierwszą podwyżkę stóp procentowych w USA. Jak będzie tak będzie, ale moim zdaniem szansa na obniżkę stóp w tym roku silnie spada. Uwaga – jutro spotkanie FOMC o bardzo dużym znaczeniu dla rynku i z całą pewnością będziemy wiedzieć więcej.

Chcesz więcej informacji z rynku? Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane moje komentarze intraday dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

Komentarze (1)
EURUSD przed marcowym FOMC
 Oceń wpis
   

Jutro poznamy najważniejsze wydarzenie tej części roku czyli marcowe spotkanie FOMC, które zadecyduje o kierunku ruchu na wielu rynkach w perspektywie mniej więcej do czerwca. Rynek akcji już to wyczuwa ponieważ reaguje odwrotnie niż klasycznie na dane makro jakie się pojawiają czyli dane gorsze od prognoz prowadzą do wzrostów indeksów giełdowych, a dane lepsze do spadków. Oczywiście rynek obawia się, że nastąpi zmiana komunikatu na bardziej jastrzębi co będzie zapowiedzią pierwszej podwyżki stóp procentowych w USA, która ma nastąpić w lecie. Tym żyje także USD, który już od ponad miesiaca dyskontował taką zmianę komunikatu umacniając USD. FOMC będzie mial jutro dwie możliwości, albo zmieni komunikat albo i nie zmieni. Jeśli nie zmieni to teoretycznie USD powinien się dalej umacniać, a jeśli zmieni to osłabiać. W praktyce prosze zauważyć, że kurs EURUSD dotarł do ważnej dolnej linii 7Y trendu spadkowego, a brak jakiejkolwiek większej korekty wzrostowej i 10M impuls spadkowy aż się o taką dynamiczną korektę prosi. Już teraz rynek broni linię więc znaczenie okolic 1,0550 jest duże. Bez względu na jutrzejszą decyzję FOMC myślę, że radykalnie rośnie prawdopodobieństwo, że z obecnych poziomów dojdzie do większej korekty.

 


Zapraszam do rejestracji w nowej III edycji konkursu traderów pod patronatem Comparic.pl.

Chcesz więcej informacji z rynku? Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane moje komentarze intraday dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

 


 

Komentarze (2)
O mnie
Andrzej Stefaniak
Kilka słów o sobie
Najnowsze komentarze
2017-09-25 13:32
ryhol2:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
Idiotyczna teza. Dopóki nad GPW nie będzie wisiała podaż akcji z OFE, tak długo pies z kulawą[...]
2017-07-27 10:44
piotr janiszewski1:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
W Dobie Centralnego Sterowania przez Banki Centralne , " zapożyczonego " z Systemu Nakazowo -[...]
2017-03-02 10:47
Optima_Zet1:
Topnieją rezerwy Chin i obstawianie złamania CNY
Jak teraz wygląda sytuacja na giełdzie w Chinach? Indeksy poszły do góry.