Prezydent, poprzedni wiek emerytalny czyli innowacyjna opcja
 Oceń wpis
   

Dzisiejsza decyzja prezydenta Andrzeja Dudy o projekcie ustawy w skrócie przywracającej poprzedni wiek emerytalny jest pod względem finansów bardzo ciekawą, innowacyjną opcją finansową. Prezydent bardzo dokładnie podkreślił, że „obywatele będą mieli PRAWO” a nie obowiązek do przechodzenia na emeryturę w wieku 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Mając dodatkowe szacowane przepływy pieniężne związane z tym projektem (bez względu na to jak liczone) oraz czas wprawne oko finansisty od razu dostrzeże potężną opcję finansową, gdzie wystawcą opcji jest Skarb Państwa, a nabywcą opcji jest społeczeństwo. Niewidomą dla opcji jest zmienność, a tu prawie 100 % kontroli nad zmiennością będzie miał rząd (wystawca) więc aż się prosi, aby rząd (pewnie nowy) sprzedawał społeczeństwu tę opcję bardzo drogo, czyli aby koszty dla budżetu były silnie zredukowane, były pod kontrolą, a opcja była całkowicie zarządzalna.


Dzisiejszą inicjatywę prezydenta należy ocenić jako innowacyjną, bardzo interesującą koncepcję tworzenia budżetu w oparciu o opcje finansowe.

 

Chcesz więcej informacji z rynku? Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane moje komentarze intraday dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.
 

Komentarze (2)
Największy pesymizm na Wall Street od XII 2008 roku
 Oceń wpis
   

Najnowszy newsletter Investors Intelligance pokazał wczoraj niezwykle ciekawą i ważną informację otóż chodzi o to, że w ostatnim badaniu okazało się, że ilość byków na Wall Street jest najniższa od grudnia 2008 roku ! i wynosi 25,7 %. Jestem pewny, że to bardzo ważne wskazanie, które może być przełomowe. Rynek akcji w USA jest w ważnym miejscu, a IVQ zapowiada się pasjonująco. Myślę, że są spore szanse na to, że rynek tworzy jakieś ekstrema.

Chcesz więcej informacji z rynku? Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane moje komentarze intraday dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

 

Komentarze (0)
O mnie
Andrzej Stefaniak
Kilka słów o sobie
Najnowsze komentarze
2017-09-25 13:32
ryhol2:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
Idiotyczna teza. Dopóki nad GPW nie będzie wisiała podaż akcji z OFE, tak długo pies z kulawą[...]
2017-07-27 10:44
piotr janiszewski1:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
W Dobie Centralnego Sterowania przez Banki Centralne , " zapożyczonego " z Systemu Nakazowo -[...]
2017-03-02 10:47
Optima_Zet1:
Topnieją rezerwy Chin i obstawianie złamania CNY
Jak teraz wygląda sytuacja na giełdzie w Chinach? Indeksy poszły do góry.