Yellen klonem Bernanke`go
 Oceń wpis
   

Właśnie poznaliśmy pisemną wersję pierwszego publicznego wystąpienia nowego prezesa FED Janet Yellen. Przed wstąpieniem na fotel prezesa Janet Yellen była uważana za skrajnego gołębia, więc rynek przywiązywał do tego dzisiejszego wystąpienia większa wagę. Okazało się, że prezes Yellen jest klonem prezesa Bernankiego ponieważ zapowiedziała kontynuację procesu ograniczania skupu aktywów czym lekko zaskoczyła zwolenników tezy, że utrzyma ona swoje supergołębie nastawienie.

 

Chcesz więcej informacji z rynku? Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane moje komentarze intraday  dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

 

Komentarze (1)
Pierwsze wystąpienie jako szef
 Oceń wpis
   

Warto odnotować fakt, że dziś pierwszy raz w historii jako szef FED wystąpi Janet Yellen więc wszyscy zastanawiają się jakie one będzie. Nowa prezes ma opinię bardzo zatwardziałej gołębicy czyli zwolennika luzowania monetarnego więc teraz rynek zastanawia się czy jako prezes jej retoryka będzie podobna. Pierwsze przesłuchanie jako szef FED pani Yellen rozpocznie się dziś o godz. 16.00 więc spodziewam się dużej zmienności dopiero po tej godzinie i prawdopodobnie największy wpływ jej słów będzie na rynek walutowy.

 

Więcej informacji z rynku? Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane komentarze intraday mojego autorstwa dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

Komentarze (0)
Pozycja netto rekinów w EUR
 Oceń wpis
   

Ostatni raport na temat pozycjonowania na rynku walutowym przynosi dość ciekawą obserwację. Teoretycznie zmniejszanie wielkości comiesięcznego skupu aktywów przez FED i perspektywiczny koniec programu QE powinien wpływać na to, że USD będzie kupowany, a EUR będzie sprzedawany. Ostatnie tygodnie nie potwierdzały teorii, jednak ostatnio już się to zmieniło. Okazało się, że wśród dużych inwestorów pojawiała się ujemna wartość długich pozycji w EUR co oznacza, że pozycja netto w tej walucie jest ujemna czyli krótka. Jako, że 85 % całości wymiany z EUR występuje na EURUSD dlatego śmiało można stwierdzić, że pozycje ujemne netto odpowiadają długim w USD. To wartościowa obserwacja.

 

Więcej informacji z rynku? Oto link do wersji beta mojego nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane  komentarze intraday mojego autorstwa dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

Komentarze (2)
Obserwacja zmiany sentymentu
 Oceń wpis
   

Co się staje jeśli program OMT Draghiego okaże się niezgodny z prawem? Czy rynek będzie w stanie powstrzymać zmienność jaka powstałaby gdyby program OMT stałby się fikcją? Co na to rynek? Patrząc przez perspektywę wycen obligacji widać, że praktycznie rynek się tym nie przejął. Najlepiej prześledzić sytuację poprzez skrajności: niemieckie obligacje zareagowały tylko na chwilę, a greckie obligacje nawet były kupowane. Rynek nie przejął się tymi informacjami co oznacza zmianę sentymentu i prawdopodobnie zapowiada, że rynek wchodzi w fazę koncentrowania się jedynie na dobrych informacjach oraz, że bedzie negować i lekceważyć złe informacje. Potwierdzeniem tej tezy jest także to, że po piątkowych wyraźnie gorszych od prognoz danych z amerykańskiego rynku pracy zamiast wyprzedawaniem ryzyka, rynek zajął się jego kupowaniem.


Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane moje komentarze intraday dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

Komentarze (0)
OMleT zagrożony?
 Oceń wpis
   

Jedną z ciekawszych informacji jakie dziś poznaliśmy to ta mówiąca o tym, że Niemcy nie są pewni zgodności programu OMT ze statutem ECB i skierowali sprawę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Na rynku doszłoby do sporej zmienności i przeceny EUR, gdyby okazało się, że tarcza ECB w postaci programu OMT, który co prawda został ogłoszony ale de facto nie działa, jest pustym frazesem. Dodatkowo na 18 marzec Niemiecki Trybunał Konstytucyjny przeniósł moment ogłoszenia decyzji czy program ESM jest zgodny z niemiecką konstytucją – gdyby okazało się, że nie jest to EUR znów będzie pod ogromną presją na wyprzedaż. Może oto chodzi?...

Oto link do wersji beta nowego portalu www.acemarketu.com gdzie będą publikowane moje komentarze intraday dla rynków finansowych. Zapraszam do lektury.

Komentarze (0)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
O mnie
Andrzej Stefaniak
Kilka słów o sobie
Najnowsze komentarze
2017-09-25 13:32
ryhol2:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
Idiotyczna teza. Dopóki nad GPW nie będzie wisiała podaż akcji z OFE, tak długo pies z kulawą[...]
2017-07-27 10:44
piotr janiszewski1:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
W Dobie Centralnego Sterowania przez Banki Centralne , " zapożyczonego " z Systemu Nakazowo -[...]
2017-03-02 10:47
Optima_Zet1:
Topnieją rezerwy Chin i obstawianie złamania CNY
Jak teraz wygląda sytuacja na giełdzie w Chinach? Indeksy poszły do góry.