Po 29.03.2011
 Oceń wpis
   

EURUSD buja się między 1,4050 a 1,4130 i wszystko na to wskazuje, że do piątku pozostaniemy w tym „rangu”. Duzi gracze oczywiście są na longach i wiele wskazuje na to, że rzeczywiście wkrótce pokonamy opór 1,4250. Należy pamiętać, że im wyżej jest EURUSD tym lepiej dla krajów PIIGS, a tym gorzej dla Niemiec. Dziś na tapecie ADP, które powinno wykazać wartość 208k , poprzednio 217k za III

Źródło; Bloomberg

Im lepsze dane tym większe będzie oczekiwanie przed danymi NFP. Zachowanie polskiej giełdy wciąż pokazuje, że można oczekiwać dynamicznego ruchu w górę po wybiciu z ponad 100-dniowej konsolidacji.

Blogowy wskaźnik nastrojów daje 100 % prawdopodobieństwo wzrostów EURUSD w dniu dzisiejszym.


Dodałem możliwość oddawania głosów w codziennej ankiecie dotyczącej prognoz ruchów na parze EURUSD. Bardzo prosze Użytkowników i Czytelników bloga o oddawanie głosów zgodnie z własnym osądem.


 

Komentarze (1)
Po 28.03.2011
 Oceń wpis
   

Zbliża się koniec marca, a rynek w ujęciu globalnym wydaje się, że zdyskontował wszystkie ewentualne problemy jakie pojawiły się teraz oraz jakie mogą się pojawić w najbliższych miesiącach. Zdyskontowano problemy w Japonii, praktycznie zdyskontowano już potężną rundę rolowania zapadających obligacji krajów PIIGS i można domniemywać, że dzień 1 kwietnia będzie początkiem – nowym otwarciem – nowej fazy na rynkach finansowych świata. Dobrze się składa ponieważ już 1 kwietnia na rynek trafi comiesięczny raport z amerykańskiego rynku pracy, który nie powinien być zły, zwłaszcza, że prognozy są bardzo ostrożne (rośnie więc prawdopodobieństwo pozytywnego zaskoczenia, ponieważ cotygodniowe dane były bardzo dobre jak na ostatnie miesiące – pierwszy raz od połowy 2008 roku średnia miesięczna spadła poniżej 400k). Rynek giełdowy jakby już wyprzedzał to zachowanie – indeks S&P 500 zatrzymal się dokładnie w miejscu wyznaczonym jako potencjalne wsparcie i znów rusza do góry, mamy także wybicie z ponad 100-dniowej konsolidacji nad opór 2800 pkt na indeksie WIG20. Rynek już w kwietniu będzie dyskontował wyniki spółek za IQ 2011 i jeśli znów zaskoczą to biorąc pod uwagę fakt, że wycena C/Z dla indeksu S&P 500 wynosi 15,5 pkt, a dla WIG20 13,2 pkt to nie powinno nas zdziwić jeśli impuls przyniesie falę wynoszącą indeksy o 20-30 % nad ostatnie dno korekty. Na rynku długu krajów PIIGS sytuacja też się stabilizuje – już wiemy, że na razie całą podaż nowych papierów dłużnych przechwycą Chiny, zyskują papiery Włoch i Hiszpanii, natomiast Irlandia i Portugalia wciąż są sprzedawane


Blogowy wskaźnik nastrojów jest w dniu dzisiejszym neutralny.


Dodałem możliwość oddawania głosów w codziennej ankiecie dotyczącej prognoz ruchów na parze EURUSD. Bardzo prosze Użytkowników i Czytelników bloga o oddawanie głosów zgodnie z własnym osądem.


 

Komentarze (0)
Po 18.03.2011
 Oceń wpis
   

Ze względu na urlop w dniach 21-25 III wpisy nie będą zamieszczane.

Komentarze (2)
Po 17.03.2011
 Oceń wpis
   

Dwa dni temu po rynku rozeszły się pogłoski o pęknięciu ostatnich wielkich stop lossów dla pozycji carry trade na JPY, po dwóch dniach na czystym rynku BoJ dokonuje dużej interwencji. Zobaczymy co dalej. Dziś mamy dzień Trzech Wiedźm i wydarzenia nie będą miały znaczenia. Na S&P 500 widać, że broni się wsparcie 1255-1260 pkt i bardzo możliwe, że już zaczęło się kupowanie pod zakończenie korekty. Nadmienić trzeba, że dopiero w przyszłym tygodniu czeka nas kolejny szczyt Unii Europejskiej oraz zaczną się rolowania dużej ilości zapadalnego długu krajów PIIGS. Należy także pamiętać jak blisko szczytów hossy znajduje się indeks WIG i, że jest to prawdopodobnie zapowiedzią relatywnie silniejszego dynamicznego ruchu po zakończeniu korekty która trwa od października.

 

Blogowy wskaźnik nastrojów na EURUSD w dniu dzisiejszym daje 100 % prawdopodobieństwa wzrostów.

Zachęcam wszystkich Czytelników do codziennego typowania zakończenia kolejnego dnia na EURUSD.

 

Komentarze (1)
Po 16.03.2011
 Oceń wpis
   

Mówi się, że dziś w nocy ostatni wierzący w carry trade przez JPY poddali się i zostali zmuszeni do pokrywania swoich pozycji. Świat wierzy, że teraz carry pójdzie przez USD. Jak będzie – to się okaże. Na giełdach trwa upragniona przez wielu i wyśniona od września korekta spadkowa, ale S&P 500 nie złamał jeszcze wsparcia okolic 1260 pkt. Dziś jak zwykle w czwartek rzut oka na najlepszy obecnie Teraźniejszy Wskaźnik Koniunktury czyli cotygodniowy raport z amerykańskiego rynku pracy, który wykazał 385k nowozarejestrowanych bezrobotnych, poprzednio 401k, prognoza 388k

Źródło; Bloomberg

Jak widać trend stopniowej poprawy jest kontynuowany a miesięczna średnia krocząca zeszła już pod poziom 400k. Z niecierpliwieniem będziemy czekać na dane z rynku pracy za marzec, które powinny przynieść dynamiczny wzrost miejsc pracy (oczekiwania wyraźnie nad +200k).

Blogowy wskaźnik nastrojów na EURUSD w dniu dzisiejszym jest neutralny.

Zachęcam wszystkich Czytelników do codziennego typowania zakończenia kolejnego dnia na EURUSD.

 

Komentarze (1)
1 | 2 | 3 | 4 |
O mnie
Andrzej Stefaniak
Kilka słów o sobie
Najnowsze komentarze
2017-09-25 13:32
ryhol2:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
Idiotyczna teza. Dopóki nad GPW nie będzie wisiała podaż akcji z OFE, tak długo pies z kulawą[...]
2017-07-27 10:44
piotr janiszewski1:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
W Dobie Centralnego Sterowania przez Banki Centralne , " zapożyczonego " z Systemu Nakazowo -[...]
2017-03-02 10:47
Optima_Zet1:
Topnieją rezerwy Chin i obstawianie złamania CNY
Jak teraz wygląda sytuacja na giełdzie w Chinach? Indeksy poszły do góry.