Po 28.01.2011
 Oceń wpis
   

Dane o dynamice wzrostu PKB wbrew temu co piszą w mediach są dobre, co świetnie zauważył Rafał Lerski w ostatnim komentarzu, ale prawdopodobnie rynek chce korekty i indeksy zaczęły spadać. Korekta będzie oczywiście okazją do tańszego kupna ryzyka. Znaczny wzrost oczekiwań inflacyjnych na świecie sprawia, że korekta powinna być dość płytka.

Źródło; Bloomberg

Hedge funds wciąż są na longach na EURUSD i dane za ostatni tydzień potwierdzają, że pozycje te są coraz większe. Jeśli EURUSD pokona opór 1,3750, nad którym podobno znajduje się wiele barier opcyjnych, to ruch w kierunku 1,4200 powinien nastąpić dość szybko.

Źródło; Bloomberg

Ten tydzień będzie to przygotowanie do danych z rynku pracy. Rynek powinien zacząć dyskontować, że dane będą gorsze od prognoz…


Blogowy wskaźnik nastrojów na EURUSD w dniu dzisiejszym daje 80 % prawdopodobieństwa spadków.

Zachęcam wszystkich Czytelników do codziennego typowania zakończenia kolejnego dnia na EURUSD.
 

Komentarze (0)
Po 27.01.2011
 Oceń wpis
   

Czyżby zbliżała się fala umocnienia USD? Wczoraj doszło do pokonania ważnego wsparcia 1325 usd na Złocie, co w normalnych warunkach przyczyniłoby się do silnego umocnienia USD. Na dodatek wczorajsze dane jobless rozczarowały zwiększając szanse na rozpoczęcie większej korekty spadkowej na indeksach giełdowych. Jeśli tak będzie to USD także z tej strony będzie pod wpływem sił sprzyjającej umocnieniu tej waluty. Bez względu na to jakie będą dziś wstępne dane o dynamice wzrostu PKB w USA za IV kwartał USD także i z tej strony będzie miał szanse na umocnienie. Prognozy wskazują, że dynamika wyniesie +3,5 %

Źródło; Bloomberg

Gdyby dane były złe to można spodziewać się wyprzedaży na giełdach więc umocnienia USD, a gdyby były lepsze to USD także powinien się umocnić ze względu na to, że rynek będzie spodziewał się braku QE3 oraz możliwości pierwszej podwyżki stóp procentowych w końcówce 2011 roku. Tak więc dziś USD ma największe szanse na umocnienie. Czy tak będzie? Wkrótce zobaczymy.

 

Blogowy wskaźnik nastrojów na EURUSD w dniu dzisiejszym daje 100 % prawdopodobieństwa spadków.

Zachęcam wszystkich Czytelników do codziennego typowania zakończenia kolejnego dnia na EURUSD.

 

Komentarze (0)
Po 26.01.2011
 Oceń wpis
   

Agencja S&P tnie rating dla Japonii i momentalnie dochodzi do wyprzedaży praktycznie wszystkich obligacji na świecie. Co ciekawe tracą nawet obligacje USA (które zwykle drożały, w przypadku powrotu do bezpieczeństwa), gdy tymczasem indeksy giełdowe tworzą nowe maksima hossy (w momencie pisania tego wpisu DAX tworzył także maksima intraday 7164 pkt). Jest bardzo prawdopodobne, że kasa po prostu przepływa na rynek akcji co świetnie pokazuje czym rynek będzie pasjonował się w tym roku (perspektywa dłuższa niż kilka tygodni). Gdyby więc po jutrzejszych danych o PKB w USA rynek giełdowy rozpocząłby korektę powinna być ona płytka ze względu na to, ze inwestorzy wykazują bardzo dużą chęć do kupowania akcji (akcje to najlepsze zabezpieczenie przed inflacją). Wniosek; dzisiejsze wydarzenie powinno bardzo silnie osłabić awersję do ryzyka na cały bieżący rok. Po decyzji S&P silnie zaczął tracić JPY i bardzo możliwe, że jest to początek impulsu osłabienia tej waluty, która potrwa co najmniej do końca marca. Na uwagę zasługuje także to, że wczoraj dały się słyszeć głosy iż nie uda się uniknąć bankructwa co najmniej 1 państwa strefy EURO. Trudno sobie wyobrazić sytuację w której w tym roku w Grecji relacja długu do PKB sięgnie poziomu 160 %. Długi państw PIIGS kupią pewnie Chiny w ramach emisji prywatnej ale można oczekiwać, że Niemcy znów „odpalą” problem PIIGS w sytuacji gdyby EUR zbyt silnie się umocniło.

Żródło; Bloomberg

Dziś na rynku ważne będą cotygodniowe informacje z amerykańskiego rynku pracy. Gdyby wskaźnik jobless spadł poniżej poziomu 400k, to spodziewam się pokonania poziomu 12000 pkt. Kierunek trend na jobless jest bardzo ważny, i każde jego potwierdzenie będzie teraz negować każdy słaby odczyt wskaźnika NFP.

Blogowy wskaźnik nastrojów na EURUSD w dniu dzisiejszym daje 100 % prawdopodobieństwa spadków.

Zachęcam wszystkich Czytelników do codziennego typowania zakończenia kolejnego dnia na EURUSD.

 

Komentarze (1)
Po 25.01.2011
 Oceń wpis
   

Na przekór setek głosów wieszczących totalny upadek światowych finansów w najbliższych latach dziś pojawił się na PB wpis na temat raportu Standard Chartered, iż świat wchodzi w dwudekadowy etap prosperity. Zwolennicy gry przeciwko większości mają solidny punkt odniesienia. Warto go przeczytać i włożyć do swojego archiwum. Dziś najważniejsza jest oczywiście wieczorna decyzja FED w sprawie stóp procentowych. Prawdopodobnie nic nowego się nie dowiemy i jeśli tak faktycznie będzie to można spodziewać się stabilizacji na rynkach aż do piątkowych danych o PKB z USA.


Blogowy wskaźnik nastrojów na EURUSD w dniu dzisiejszym daje 50 % prawdopodobieństwa wzrostów.

Zachęcam wszystkich Czytelników do codziennego typowania zakończenia kolejnego dnia na EURUSD.

 

Komentarze (0)
Po 24.01.2011
 Oceń wpis
   

Rośnie EURUSD kontra spadają surowce – tego już dawno nie było – któraś strona jest w błędzie. Pytanie która. Dziś Złoto testuje ważne wsparcie 1325 usd

Źródło; Bloomberg

i widać, że rynek zaczyna dyskontować iż dane z amerykańskiej gospodarki jakie poznamy w piątek będą lepsze od prognoz. Dzisiejsze wyraźnie złe dane o dynamice PKB w Wielkiej Brytanii +1,7 %, prognoza +2,6 %, poprzednio +2,7 %.

Źródło; Bloomberg

Wyprzedaż GBP po dzisiejszych danych jest jak najbardziej na miejscu. Rynek zaczyna tłumaczyć te dane faktem, że rząd w Londynie wycofuje się z masowych wydatków budżetowych. W krótkim terminie to działanie na niekorzyść gospodarki, lecz w dłuższym jak najbardziej jest to korzystne. Kurs walutowy jedynie dostosowuje się teraz do sytuacji zwiększając konkurencyjność brytyjskich produktów. Wracając do ciekawej sytuacji w parze EURUSD – surowce. Topniejące ceny surowców, zwłaszcza Złota, powinny przynieść umocnienie USD stąd też dziś widać już, że są kłopoty z pokonaniem poziomu 1,3700. Można spodziewać się, że strona która przegra starcie napędzi trend – więc czeka nas dynamiczny impuls wzrostowy albo spadkowy na EURUSD testujący ważne poziomu 1,26, albo 1,42. Na razie wstrzymuje się z własnym typem kierunku tego ruchu.


Blogowy wskaźnik nastrojów na EURUSD w dniu dzisiejszym jest neutralny.


Zachęcam wszystkich Czytelników do codziennego typowania zakończenia kolejnego dnia na EURUSD.

 

Komentarze (1)
1 | 2 | 3 | 4 |
O mnie
Andrzej Stefaniak
Kilka słów o sobie
Najnowsze komentarze
2017-09-25 13:32
ryhol2:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
Idiotyczna teza. Dopóki nad GPW nie będzie wisiała podaż akcji z OFE, tak długo pies z kulawą[...]
2017-07-27 10:44
piotr janiszewski1:
Dlaczego WIELKA HOSSA na GPW jest PEWNA?
W Dobie Centralnego Sterowania przez Banki Centralne , " zapożyczonego " z Systemu Nakazowo -[...]
2017-03-02 10:47
Optima_Zet1:
Topnieją rezerwy Chin i obstawianie złamania CNY
Jak teraz wygląda sytuacja na giełdzie w Chinach? Indeksy poszły do góry.